ARİSTON arıza kodları ve çözümleri

Arıza Kodları Anlamı ve Çözümleri
101 Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır. Kombinizi kapatıp bir süre bekleyip tekrar çalıştırmanız arızayı ortadan kaldırabilir.
103-104-105-106-107 Bu kod, kombinizin içindeki sirkülasyonun yeterli olmadığını ya da kombinizin su durumunda bir arızanın meydana geldiğini gösterir. Tüketici teknik servisden destek alabilir.
110 Bu kod, kombinizin ısıtma sensöründe kısa devrenin olduğunu ya da temassızlıktan kaynaklanan bir problemin olduğunu belirtir. Tüketici teknik servis ile iletişime geçmelidir.
112 Bu kod, kombinizin ısıtma ile ilgili kombiye gelen dönüş yollarında bulunan sensörde sorun olduğunu ya da kısa devrenin olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Teknik servis ile iletişime geçmelidir.
114 Bu kod, kombinizin dış sensörlerinin kısa devre yaptığını ya da sensörlerde arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici destek için servisi aramalıdır.
116 Bu kod, kombinizde bulunan yerden ısıtma termostatın da arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir durum yoktur. Teknik servisden destek almalıyız.
1P1-1P2-1P3 Bu kod, kombinizin akışlarını, atık boşaltım sistemlerin ya da sirkülasyonunda arıza meydana geldiğini belirtir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir müdahale yoktur. Teknik servisden destek almalıyız.
201 Bu kod, kombinizin sıcak su sensörün kısa devre yaptığını ya da arıza meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su alamayız. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.
202 Bu kod, kombinizde bulunan tankın su seviyesinde oluşan azalmasının ya da su tankında bulunan sensörlerde kısa devrenin olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici servisden destek almalıdır.
203 Bu kod, kombinizin elektronik devrelerinde bulunan anahtarla sensörlerin kısa devre ya da temassızlıktan kaynaklanan arızaların olduğunu bildirir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici teknik servisden destek almalıdır.
204 Bu kod, kombinizde yer alan güneş kolektör sensöründe kısa devrenin olması ya da sensör de bir hasar meydana geldiğini gösterir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Teknik servisden destek alınmalıdır.
205 Bu kod, kombinizde yer alan güneş kolektör sensörünün kısa devre yapması ya da arıza meydana gelmesi ile birlikte sensöre su gelmiş olma durumu olduğunu da gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servisden destek almalıdır
207 Bu kod, kombinizde yer alan güneş manifoldunda aşırı ısınmadan kaynaklı arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici kombiyi bir süre dinlendirip tekrar kombiyi açmalıdır. Eğer sorun devam ederse servisden destek almalıdır.
208 Bu kod, kombinizde bulunan güneş manifoldunun kış şartlarında donması nedeniyle meydana gelen arızadır. Kombiniz sıcak tutulmalı ve donmaya karşı önlem alınmalıdır.
209 Bu kod, kombinizin boyler kısımda aşırı ısınmadan kaynaklanan arızayı gösterir. Tüketici destek için teknik servisden destek almalıdır.
301 Bu kod, kombinizin eprom kısmında bulunan bir ekran hatasının olduğunu gösterir. Tüketicinin kombiye reset atmalıdır. Sorun devam ediyor ise servisden destek almalıdır.
302 Bu kod, kombinizin GP ile GIU arasında oluşan iletişim hatasının olduğunu gösterir. Teknik servisden destek alınabilir.
303 Bu kod, kombinin kartından kaynaklanan PCB arızası olduğunu gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı teknik servisden destek almalıdır.
305 Bu kod, kombinizin elektronik kartında arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici servisden destek almalıdır.
306/307 Bu kod, kombide bulunan PCB kartında meydana gelen bir arızanın olduğunu gösterir. Tüketici servisden destek almalıdır.
401 Bu kod, kombinizin ana kartında oluşan hasarı gösterir. Modem ve Bus veri yolları arasında iletişim bozukluğundan kaynaklıdır. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.
402 Bu kod, kombinizin ana kartında arıza meydana geldiğini gösterir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan hatadır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı.Servisden destek almalıdır.
403 Bu kod, kombinizin ana kartıyla ve sim kart modem arızası olduğunu gösterir. Teknik servis ile iletişime geçilmelidir.
404 Bu kod, kombinizin ana kartı ile modem arasındaki iletişim bozukluğunu gösterir. Tüketici bu durumda müdahalede bulunmamalı servisden destek almalıdır.
405/406 Bu kod, kombinizin ana kartında meydana gelen bir modem hatası olduğunu gösterir. Tüketici teknik servis ile iletişime geçmelidir.
407 Bu kod, kombinizde yer alan oda sensörünün kısa devre yapması ya da hasar meydana geldiğini gösterir. Bu durumda tüketici müdahalede bulunmamalı. Teknik servisden destek almalıdır.
501 Bu kod, kombinizin ateşleme yapmadığını belirten arızadır. Sorun sürekli devam ediyor ise tüketici servisden destek almalıdır.
502 Bu kod, kombinizin gaz valfinde meydana gelen arızayı gösterir. Tüketici olarak destek için servisi aramalıyız.
503 Bu kod, kombinizin çalışır durumda iken birden bire ateşlemenin kesilmesinden kaynaklı arızanın olduğunu gösterir.
601/602 Bu kod, bacalı kombilerde bulunan termostatın arızalandığını gösterir. Destek için servisden yardım alınmalıdır.
607 Bu kod, cihazınızın diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu gösteren hatadır.
608 Bu kod, cihazınızın diferansiyel hava basınç anahtarında kapsama sorunu meydana geldiğini veya kapsamanın gecikme problemini gösteren arızadır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servisden destek almalıdır.
701 Bu kod, kombinizin bölge 2 olarak bilinen bölümün çıkış sensöründe sorun oluştuğunu gösteren arızadır. Tüketici yardım için teknik servisden destek almalıdır.
702 Bu kod, cihazınızın 2. Bölgede ısıtma dönüş sensöründe arızaların meydana geldiğini gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir.
703 Bu kod, cihazınızın 3. Bölge kısmında ısıtma çıkış sensörünün sorun oluştuğunu bildirir. Teknik servisden destek alınmalıdır.
704 Bu kod, kombinizin 3. Bölgede ısıtma dönüş sensöründe problem oluştuğunu ve buna bağlı olarak da çalışmadığını gösterir. Tüketici destek için teknik servis ile görüşmesi gerekecektir.
705 Bu kod, cihazınızda bulunan hidrolik seperatör sensöründe hasar meydana geldiğini gösterir. Sorunun çözümü için servis ile iletişime geçilmelidir.
706 Bu kod, kombinizin bölge 2’de aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Sorunun çözümü için servisden destek alınmalıdır.
707 Bu kod, kombinizin bölge 3’de aşırı ısınmadan kaynaklı arızanın olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı teknik servis den destek almalıdır.
SP1 Bu kod, kombinizin birinci ateşleme denemesinde başarısız olduduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmelidir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir.
SP2 Bu kod, kombinizin ikinci ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmelidir. Çakmak soket ve bağlantıları incelenmelidir. Gaz valfi kontrolleri yapılmalıdır.
SP3 Bu kod, kombinizin üçüncü ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmelidir. Çakmak, soket bağlantıları incelenmelidir. Gaz valfi soket ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.